להכיר את הארץ כמו שלא הכרתם - 5 מסלולי טיולי מומלצים בצפון הארץלהכיר את הארץ כמו שלא הכרתם - 5 מסלולי טיולי מומלצים בצפון הארץ

נכתב ע"י arik.

 

 

להכיר את הארץ כמו שלא הכרתם - 5 מסלולי טיולי מומלצים בצפון הארץ

  

כמה שהארץ שלנו קטנה, ככה היא טומנת בחובה מגוון מקומות מעניינים ויפים, בהם ניתן לבקר ללא עלות כניסה ולהנות מנוף מרהיב ומשכר. נשמח לשתף אתכם ב-5 מסלולי טיולים מומלץ בצפון הארץ. המסלולים מתאימים לכל המשפחה. מוכנים? אנחנו מתחילים!

רמות מנשה

בחבל רמות מנשה, תוכלו למצוא שבילים נופים ונוף משגע ומרגיע. האורך של המסלולים הוא 6 עד 8 קילומטרים והם כוללים ירידות ועליות עם הפרשי גובה קלים ולא משמעותיים, כך שהמסלולים יכול להתאים לכל אחד כמעט. רוב המסלולים ברמות מנשה מסומנים באדום וזאת על מנת שתהליך הניווט בהם יהיה פשוט. את הטיול בחבל רמות מנשה, תוכלו להתחיל בנחל הקיני ולאחר מכן להגיע לנחל שלו. במהלך ההליכה שלכם, מומלץ שתצטיידו באוכל ושתייה וכמו כן נסו גם לנוח על מנת לאגור כוחות להמשך המסלול.

אום אל קנטיר לעין גב

אם אתם מטיבי לכת, המסלול הזה הוא בדיוק בשבילכם. במסלול, תוכלו להנות לא רק מנוף מקסים ופורח, אלא גם מגיאולוגיה והיסטוריה מהעת העתיקה והחדשה. מומלץ להתחיל את המסלול בבית הכנסת העתיק באום אל קנטיר. לאחר מכן, תוכלו לרדת לנחל סמך ולהמשיך אל עבר חירבת עדיסה. תוכלו להמשיך לכיוון בני יהודה הישנה ולסיים את המסלול בעין גב.

נחל כזיב

מסלול שמתאים לכל המשפחה והעדיפות היא לעשות אותו בימי הקיץ החמים. אורך המסלול הוא 6 קילומטרים. הוא מתחיל בירידה לכיוון מבצר המנפור ומשם ניתן להמשיך לכיוון עין טמיר. לאחר מכן, יש להמשיך לבריכה הגדולה בנחל כזיב. את המסלול תוכלו לסיים בעין טמיר ותוכלו במהלך הטיפוס לראות ישובים שמקיפים את הנחל. אחד הישובים הוא אזור גרנות הגליל שיציג לכם את הטבע במלוא תפארתו.

הרי נפתלי

את המסלול יש להתחיל ברכס רמים. מדובר על אטרקציה גיאולוגית לכל דבר. השביל של המסלול מתחיל בנקיק של עשרות מטרים ותתכוננו כי הירידה הולכת להיות מאתגרת ביותר. תוכלו להמשיך הלאה לעין אווזים ולהנות מנופים מדהימים.

אזור החרמון

את המסלול אפשר להתחיל בהר שזיף ולאחר מכן יש לרדת לכיוון העמק הנעלם. עמק זה נמצא בין הר שזיף להר כחל והר אלון. המשיכו מהעמק לכיוון הר סנאים. תוכלו לראות בדרך נוף מרהיב, יפה ופורח. את המסלול תוכלו לסיים בבקעת מן.

שורה תחתונה

 

זכרו תמיד שיש לנו ארץ קטנה ויפיפייה. צאו כמה שיותר לטייל בארץ ותהנו מהמסלולים והנופים המרהיבים. אגב, אם אתם כבר מטיילים בצפון, אתם תמיד יכולים להעשיר את הטיול שלכם עם אטרקציות שונות כמו, טיולי ג'יפים, ביקור במפעלים ואתרים שונים, סיורי סגווי ועוד. אם אתם יוצאים לטיול בצפון במסגרת מקום העבודה, אז תוכלו גם לארגן ימי גיבוש וסדנאות גיבוש הכוללות את מסלולי הטיולים שהוצעו לעיל. מדובר על חוויה בלתי נשכחת שכל אחד יכול להתחבר אליה ולהנות ממנה.