סגווי בצפון

מים מים בששון, ירוק כל השנה..

הגולן והגליל העליון הם אזורי הטיול מהיפים ביותר בישראל סיורי הסגווי בגולן ובגליל מתקיימים במסלול טבע, ליד מקורות מים

נחלים ומעיינות ועוברים בנקודות נוף ואתרים היסטורים.

צפון הכנרת (המג'רסה) - הירדן ההררי - עמק החולה - ציר הנפט - שאר יישוב - ועוד..

סגווי בצפון - קצת היסטוריה

בשנת 2001 המציא דן קיימן כלי רכב דו גלגלי מיוחד, המאפשר נסיעה קלה ובטוחה כמעט לכל הגילאים. הסגווי, או בשמו העברי רכינוע הוא מעין קורקינט גדול וחשמלי, אשר מייצב את עצמו באמצעות חיישנים המחוברים למחשב המצוי בבסיסו. כלי רכב דו גלגלי זה מצויד במנועים חשמליים אשר מאפשרים לו לנוע במהירות של כ- 20 קמ"ש. על מנת לגרום לכלי הרכב לנוע קדימה, יש לעמוד על המשטח המיועד, ולהטות את הגוף קדימה. תנועה לאחור, או האטה של הסגווי נעשית באמצעות הישענות לאחור. אין צורך להתכונן מראש לרכיבה על הרכינוע, וגם אין צורך לדעת לנהוג.

חוקים חשובים לרוכבים

מכשיר הסגווי מצויד ביתרונות רבים וביכולת לנייד את הרוכבים עליו ממקום למקום במהירות ובקלות. אולם, למרות הקלות בה ניתן לנוע באמצעות מכשיר חשמלי זה, חשוב להיות ערים למספר חוקים שיש להקפיד עליהם בעת השימוש:

· נסיעה על גבי כלי רכב דו גלגלי זה מותנית אך ורק במקומות המיועדים להולכי רגל, ולא על הכבישים.

· כל נער מגיל 16 ומעלה רשאי לרכב על הסגווי. מתחת לגיל זה שיקול הדעת בעת הרכיבה עשוי להיות מוטעה, והיכולת לשלוט בכלי הרכב הממונע קטנה.

· אמנם הכלי החשמלי יכול להגיע למהירות של כ- 20 קמ"ש, אולם המהירות המקסימלית המותרת בעת הרכיבה עומדת על 13 קמ"ש.

טיולי סגווי בצפון, חוויה שלא הכרתם

טיולי סגווי בצפון יכולים להיות חווה מיוחדת במינה. זוגות, יחידים ואפילו משפחות שלמות מתמכרים להרגשת הריחוף הניתנת בעת התנועה על המכשיר. טיולים באמצעות סגווי בצפון הירוק מאפשרים למבקרים לנוע מאתר לאתר בקלות, במהירות וביעילות מבלי להתעייף לרגע, ולגמוע מרחקים וחוויות. סיורים על גבי סגווי מאפשרים למבקרים להכיר פן אחר, חוויתי של אותו האזור בו מתקיים הסיור, וליהנות מחוויה אתגרית בצפון המתלווה לכלסיור. הגליל העליון והגולן הם אזורי טיול פופולאריים מאוד, ומהיפים ביותר במדינת ישראל. אלו הם אזורים רווי נחלים ומקורות מים קטנים, בעלי נופים ירוקים עוצרי נשימה, פסגות מושלגות ומלאים באתרי מורשת והיסטוריה. סיורי סגווי בצפון מתקיימים לרוב באזורי טבע, בין פינות חמד שונות, על יד מקורות מים, ובין פינות היסטוריות שונות. טיולי סגווי בצפון מעניקים חווית טיול אחרת, כאשר כל סיור מתמקד במקומות שונים, בטבע אחר, בנופים ססגוניים, ובאתרים ואטרקציות מגוונות. בין מסלולי הסיורים בצפון תוכלו למצוא:

· סיורים בצפון הכינרת ובאזור המג'רסה

· אזור הירדן ההררי

· ציר הנפט

· סיורים בשאר ישוב

· עמק החולה

 

ועוד...