גיבוש על סגווי - מרכז הסגווי הישראלי

נכתב ע"י emojo.

סדנאות גיבוש על סגווי

מחקרים מראים שאחד הגורמים שמשפיעים יותר מכל על איכות החיים של בני האדם היא הקהילה בה אנחנו חיים. הקשרים האישיים שלנו עם הסביבה, השיחות שאנחנו מנהלים, החוויות שאנחנו חווים.

החיים בקהילה

אנחנו חיים כיום במגוון קהילות שלאו דווקא קשורות אחת לשנייה: משפחה, חברים, עבודה ושכנים. האינטראקציות היומיומיות שלנו בסביבות האלה מעלות או מורידות את מידת שביעות הרצון שלנו מהחיים שלנו, ולכן חשוב כל כך להשקיע בקשרים האלה, לחזק אותם, לגבש אותם.

למה סדנת גיבוש

נושא הגיבוש במיוחד חשוב עבור ארגונים וחברות. במהלך העבודה היומיומית מצטברים מתחים בין העובדים, בין המנהלים, ובין שתי הקבוצות האלה.

אחת הדרכים היעילות לגבש את הקהילה שלנו היא על ידי יציאה לסדנת גיבוש. סדנת גיבוש מוציאה מכל אחד מהמשתתפים את הטוב ביותר, משפרת את האינטראקציה תוך כדי התנסות בחוויה משותפת שאיננה חלק מהשגרה.

יציאה מהשגרה היא הזדמנות פז לעשות שינויים, לחדד. המתחים הרגילים, הטינות, החיכוכים היומיומיים – את כל אלה אנחנו זונחים לטובת שיתוף פעולה, כיף, פעולות ומטלות קבוצתיות.

למה סגווי

יש סדנאות גיבוש ויש סדנאות גיבוש על גבי סגווי. סגווי הוא כלי הרכב של העתיד: מכשיר אישי שלוקח אותנו לכל מקום בלי שאנחנו נדרשים להזיע ולו קצת. במקום אופניים, מכונית או הליכה ברגל, עולים על הסגווי ונעים לכל כיוון על ידי רכינה קלה אנה ואנה – והופ, המכשיר יוצא לדרך. ובשביל לעצור רק צריך לעמוד ישר.

הטכנולוגיה המתקדמת של הסגווי מושתתת בין היתר של ג'יירוסקופים מדויקים שמודדים בכל רגע ורגע את זווית הגוף שלנו. התנועות על סגווי הן עידנות ופשוטות, ולאחר נסיעת התרגלות באורך מספר דקות אנחנו כבר יכולים לצאת לדרך. הגאוניות של המכשיר היא יכולת השליטה האינטואיטיבית שלנו בו, בלי גז ובלי ברקס.

סגווי מושלם לנסיעות למרחקים קצרים ובינוניים והגמישות שלו מאפשרת להיכנס לכל מקום ומעבר שאדם יכול להיכנס ולעבור בו: מסדרונות, דשא, מעליות, דרכי עפר ועוד.

להוסיף קצת פלפל לשגרה

בסופו של דבר החיים שלנו מלאים בשגרה: אנחנו קמים בבוקר, יוצאים לעבודה, חוזרים הביתה. גם עבור רוב העובדים ימי העבודה חוזרים על עצמם במידה רבה, אנחנו באינטראקציה עם אותם האנשים מדי יום ביומו.

לכן ההזדמנות להוסיף קצת פלפל לשגרה הזו, לשבור אותה, להחליף אווירה, לשנות אנרגיה – היא הזדמנות שאסור לפספס ושאת התוצאות שלה רואים לאורך זמן. נסו והיווכחו בעצמכם!